Потребителски аватар
bobara_e_tuk
Потребител
Регистриран: 27 яну 2010 21:00
Контакти: Сайт

21 фев 2012 12:45

велика снимка, излиза че камара хора ни снимат от всяка една страна :lol:

Потребителски аватар
mitaka_320
Регистриран: 30 сеп 2012 09:52

11 окт 2012 16:52

Здравейте на всички пишещи и четящи този форум.
Казвам се Димитър , на 25 г , роден в Монтана от 6 г живея в София. Като цяло съм завършил икономика, но интересите ми са разпространени повече към техниката , автомобили, двигатели и разбира се влаковете - локомотиви и вагони.
Линка на форума ми го даде Марио, едва ли си спомня патувахме преди около 3 г , поговорихме си даде ми линка. От тогава влизам , чета , интересувам се наскоро се регистрирах. Няма да злоупотребя с форума и нарушаване на дисциплината недейте да се притеснявате - от 6г съм модератор на в официален форум на любителите на една марка автомобил. Така че съм запознат с нещата " отвътре" така да се каже. В момента работя като техническа и всякакъв вид поддръжка в един от телекомите в България. Като цяло се радвам ,че в този форум има разбирателство и добруване , и атмосферата е приятна .
Като хоби - човъркам по автомобили , ел инсталации ДВГ , окачване , изработвам и макетчета на автомобили в различни мащаби .
Ako позволите ще сложа линк към последния завършен макет на автомобилче , в момента завършвам и още един червен :wink:
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=11&t=151689
В момента съм си харесал един локомотив за направа Diesel Hydraulic Locomotive LDH 1250, надявам се да почерпя информация оттук . НЕ ги правя с цел продажба и печалба -просто хоби правя си ги си ги пазя.Но не само това, надявам се да ме приемете като член на форума въпреки, че не съм в системата на БДЖ / по мой наблюдения повечето от пишещите сте свързани с БДЖ/. Та това е от мен , ако има нещо -питайте . Всяка вечер съм в форума - скайпа ми е vag_auto.
Като цяло имам няколко въпроси , които отговори ще са ми нужни за да мога да разбира постовете ви и да си отговарям на въпросите.

Потребителски аватар
amon
Потребител
Регистриран: 10 дек 2008 21:32

14 окт 2012 02:22

Добре дошъл.

Питай смело за всичко, което те интересува.
ОП ''Среден ремонт електровози'' - Подуене

Потребителски аватар
bobara_e_tuk
Потребител
Регистриран: 27 яну 2010 21:00

14 окт 2012 17:24

Добре дошъл пожелавам ти приятни мигове в този форум и дано ти бъдем полезни с каквото можем :roll:

Boris 2-12-4
Регистриран: 09 дек 2012 18:00

Представяне на Борис Д.Чакъров - Boris 2-12-4

10 дек 2012 11:14

Привет!

Казвам се Борис Д. Чакъров. Във форумите съм с псевдонима
Boris 2-12-4.
Роден съм през април 1956 в София.
Завършил съм І-ва Немска езикова гимназия - Варна. След това бакалавър по история и магистър по немски език и литература.
В момента работя като преводач. Дълги години съм бил преподавател.
Паралелно съм работил и в други браншове.
Живея в град Варна и гара Каспичан, където преди пет години си закупих железничарска къща от 1929 година. 40 метра от коловоз 1.
Още работя по възстановяването й.
С жп моделизъм се занимавам от 14 възраст. От N през НО към ТТ.
Направих два макета, един сегмент и един модул. Това беше доста отдавна. От днешна гледна точка първият ми макет си е тотална смешка. :D Но натрупах опит.
С история на транспорта се занимавам още от втори клас - татко беше капитан на кораб и от там много захлебих. От 1974 се занимавам и история на железниците, което стана първестепенно занимание доста години наред.
Започнах с колеги да правя модели на вагони , най-вече в ТТ. Това беше до към началото на деветдесетте години.
Имам участие в работата на МОРОП и Ферпрес. В МОРОП " Епохи България" е излязло от моето перо.
След това се наложи да прекъсна.
2003 започнах отново. Този път в мащабите 1:45 и 1:32.(0 и І).
Член съм на едно британско и едно немско дружества.
Главните ми интереси свързани с железниците са:
1.Епохи І и ІІ и ІІІа за БДЖ и немските администрации. Освен тези администрации се интересувам, но в по-малка степен, от Австро-Унгарските, Чешките, Полските, и Швейцарските железници и хвърлям по едно око на Скандинавските и Холандските. Най -новата ми любов са американските локомотиви тип - Shay, Heissler, Climax. Но само до там, с нещата отвъд голямото езеро...
2. Основни интереси са вагоните от гореспоменатите епохи. Вагонни фабрики, вагонни депа и работилници.
3.Още кранове, багери, пристанищни железници, тук съм си нарушил епохите и се интересувам от нашите фериботи, ешалони с военна техника, заводски железници.
4.В моделирането всичко за тези епохи в мащабите І (малко разширено от 1:29 до към 1:36) и 0 (от 1:43.5 до към 1:50).
5.Най-обичам да майсторя от нулата или от набори за сглобяване(китове). Но и на събирачеството преди години отдадах време и пари, което сега отчитам като голяма грешка...

Кефят ме хард и хеви, блус, етно. С чалгата и чалгаджийството съм на нож! :( . Падам си и по фотографията, туризма и литературата.
На този етап работя по старите български сигнали второ поколоние - т.е. от австроунгарски тип, въведени с правилника за знаците от 1902/1904 и имали валидност чак до 1947 година. ЩЕ БЪДА ОСОБЕНО БЛАГОДАРЕН ЗА СНИМКОВ МАТЕРИАЛ. Чертежи за тази епоха съм намерил и след три-пет месеца, се надявам да мога да ги публикувам, след като съм ги обработил за жп моделните мащаби от І и по-малки.
Най-голямата ми БОЛКА е липсата на сведения за НАДПИСИТЕ И ОЦВЕТЯВАНЕТО НА ВАГОНИТЕ ДО КЪМ 1956 година.
Също и на чертежи.
Това е за сега.
Борис

П.П.
1. Имам блог по история на техниката и (жп) моделизъм
rocklokomotive.blogspot.com

2.Понеже не рядко работя по 10-12 часа на компютъра, то да отговарям писменно ми идва нанагорно понякога, моля за разбиране...
3. Не отговарям на никакви запитвания ,ако човекът не се е представил в този форум или в railwaypassion.com или в блога ми.

turboto
Администратор
Регистриран: 01 дек 2009 10:47
Контакти: Сайт Skype

13 дек 2012 17:10

Боре - Добре дошул и тук ! :))

dobriii123
Регистриран: 22 юли 2013 16:06
Контакти: ICQ

23 дек 2013 22:00

Az sym Dobril Toshev na 12 godini i sym ot Vratsa.Ot malyk obicham vlakovete,na selo (Roman) vseki den vijdam vsichki preminavashti vlakove,a ot predi nqkolko godini se zapalih po tova hobi osobeno mnogo,kato mi se priiska da stana rykovoditel-dvijenie.Tova e osnovniqt transport,koito izpolzvam,a ot 2-3 godini zapochnah da se interesuvam ot tqh po-usileno.Nqkoi ot vas moje da me poznavat ot Facebook.Tova e ot men!Syjalqvam,che e na latinica,no kirilicata mi ne raboti :)

Потребителски аватар
choveka_vlak
Потребител
Регистриран: 15 юли 2006 16:49

Политика на форума | Policy of the Forum

24 дек 2013 05:26

Здравей!, радваме се за влечението ти към железницата и участието ти тук но се налага да изпълниш едно условие!.

Напиши представянето си на кирилица и се приучи да пишеш на кирилица в противен случай постовете ти ще бъдат изтрити!!!. :)
В спора се ражда истината!. - А тя боли!!!. http://fedya.snimka.bg/daily/lokomotivi ... 9.18147603

dobriii123
Регистриран: 22 юли 2013 16:06
Контакти: ICQ

24 дек 2013 08:57

Az moga i znam kak da go napisha na krilica,no razberete me-tochno v momenta kirilicata mi ne raboti,inache vinagi q izpolzvam :)

ЕМВ32
Потребител
Регистриран: 20 юни 2016 10:23

Re: Кой кой е?

20 юни 2016 17:25

Пак стара тема, но съм нов. Казвам се Виктор, на 20 години съм. От Велико Търново съм. Студент съм. Обичам влаковете и всичко свързано с железниците. Обичам да пътувам с влак и когато имам възможност го правя. Обичам да ги снимам, още отдавна го правя. Иначе всичко тръгна от един приятел. Той ме заведе на гарата и оттам се запалих по влаковете. Иначе извън железниците - обичам колите и автомобилните състезания. Обичам да рисувам и да снимам и коли. Ами това като е цяло и още нещо - много интересен форум, полезна информация има. Може да измислим някаква среща тук, около моя край понеже мисля да ходя до лок. депо в ГО.

nik
Регистриран: 19 ное 2015 21:00

21 юни 2016 18:17

Здравейте казвам се Николай приятелите ми казват NIk собственик съм на автосервиз в Пловдив винаги съм се интересувал от машини след като на баща ми роднините са железничари дори кръстника ми беше машинист се запалих по Железницата от 7 годишен се занимвам със Жп.моделизъм който и до днес практикувам и зарибявам децата вместо да седят прд комповете.Извинявам се на модераторите и админа,че чак сега видях темата да се представя аз като собственик на форум за автомобили им пожелавам само успехи и по малко проблеми мисля няма тема за меделизма ако греша поправете ме не е лошо да подкараш 200 грама лок вместо 200 тона въпрос на възможности.

ЕМВ32
Потребител

21 юни 2016 18:39

Добре дошъл ! Не бой се, и аз вчера се представих. И мисля, че бях срещнал вчера тема за моделизма.

Потребителски аватар
viktorbdz
Регистриран: 18 яну 2015 21:59

24 юли 2016 01:01

Здравейте! Аз също се представям малко по-късно, но чак сега забелязвам темата. :lol: Казвам се Виктор Христов, на 14г. (август правя 15) и съм запален фен на тема влакове, както и на всякакъв вид друг транспорт. Отраснал съм в блок, близо до депо "Надежда", което ви досеща, че съм от кв.Надежда. По думи на родителите ми съм се запалил към влаковете още, когато съм спал с памперси. :lol: Бил съм на 2-3г. възраст. Впоследствие дядо започна да ме води почти всяка седмица до Банкя. През останалото време, когато съм бил в нас, а не някъде другаде, седях в стаята му и гледах влаковете с часове. Все още дори имам и помен от някои. :) Обичах да броя вагоните им, а също така и бях запомнил всички марки и прякори на всеки вид локомотив. :shock: Бил съм на 5 или 6 години, когато осъществих първия си досег до кабината на влак, пак благодарение на дядо ми. За мен беше сбъдната детска мечта да се кача в електричка 32-ра серия, да натискам клаксона и да махам на хората по спирките. :) За жалост през 2008г. се преместихме в друг апартамент, година след това пак се върнахме в Надежда, но в нова сграда и оттогава спрях да се занимавам толкова с влакове, въпреки че чат-пат се возих. Чак през лятото на 2014г. намерих групи във facebook, в които се качваха снимки на гари, влакови композиции и т.н. Запознах се с доста хора, купих си фотоапарат и почнах да снимам. За жалост сега нямам тази възможност, поради развален фотоапарат, но надявам се още другия месец ще успея да си взема друг и ще възобновя галерията със снимки.
Доста дълъг пост се получи, та друго интересно за мен е, че обичам литературата, фен съм на старите коли, както и съм запален футболен фен. :)

ЕМВ32
Потребител

28 юли 2016 13:35

Я, адаш. Добре дошъл във форума.

Мариян Василев
Регистриран: 09 май 2016 17:48

18 авг 2016 10:33

.
Последна промяна от Мариян Василев на 11 сеп 2016 11:16, променено общо 1 път.

Върни се в “Политика на форума | Policy of the Forum”