Nikss
Потребител
Регистриран: 18 яну 2007 21:51
Контакти: ICQ

07 яну 2013 09:17

bdz46 написа:Софийска е.
Софийска е сега, иначе е бивша мездренска. :wink:
Всички истински мъже бачкат в БДЖ!

Потребителски аватар
bobara_e_tuk
Потребител
Регистриран: 27 яну 2010 21:00
Контакти: Сайт

07 яну 2013 13:32

ами какво ще стане с тези лица където са подкарали локомотива и какво ще стане с машинистите? :roll:

Потребителски аватар
bdz46
Потребител
Регистриран: 25 фев 2005 20:36
Контакти: Сайт

07 яну 2013 14:28

Не е имало машинист в локомотива.

Потребителски аватар
Mario Evstatiev
Потребител
Регистриран: 29 яну 2006 15:58

07 яну 2013 16:29

От БДЖ упорито се опитват да отричат, че лицето, причинило зулума е било мъртво пияно. Даже някои хора от безопасността го защитават, което очеВАДно означава, че има връзкарска следа в цялата работа. А локомотив за стотици хиляди левове явно не струва нищо пред батко и братко в държавната упадаща компания. Значи следващия път трябва да изтрепят и 100-на пътници, че някой да си мръдне пръста!

Не БУЛФОТО, Ройтерс им трябва на тия :evil:
64.19

Потребителски аватар
dobo
Потребител
Регистриран: 27 дек 2009 23:53

07 яну 2013 20:04

Недей така да хвърлящ обвинения :!: Ти имаш ли доказателства, че лицето е било мъртво пияно ? Щото съм виждал и хора в трезво състояние, просто и аз не знам от какво, да са правили тежки аварии :!:

Потребителски аватар
plastikat
Потребител
Регистриран: 17 ное 2009 15:51

07 яну 2013 20:35

И моя източник ми каза ,че са били стабилно почерпани . Лично ги е видял с очите си .
Най-обичам боба ,леба и да ................ се возя във влак :)

Потребителски аватар
Mario Evstatiev
Потребител

07 яну 2013 20:43

dobo написа:Недей така да хвърлящ обвинения :!: Ти имаш ли доказателства, че лицето е било мъртво пияно ? Щото съм виждал и хора в трезво състояние, просто и аз не знам от какво, да са правили тежки аварии :!:
Не хвърлям обвинения, защото от няколко сигурни източници знам, че лицето, причинило зулума е било мъртво пияно. В 16 часа не е можел да се държи на краката си.
64.19

Потребителски аватар
KRAKOMOBILA
Потребител
Регистриран: 30 сеп 2011 19:33

07 яну 2013 21:31

А къде видяхте от БДЖ да отричат ?

Потребителски аватар
Mario Evstatiev
Потребител

07 яну 2013 21:48

Отричат си, даже Киро-безопасния защитава пияния монтьор.
64.19

Потребителски аватар
KRAKOMOBILA
Потребител

07 яну 2013 23:08

Аз никъде не съм видял да отричат.

Потребителски аватар
Mario Evstatiev
Потребител

07 яну 2013 23:11

Ами питай твоя човек Кирчо Костадинов :wink:
64.19

Потребителски аватар
KRAKOMOBILA
Потребител

08 яну 2013 08:39

За първи път го чувам този "мой човек" - и вероятно не е никой от шефовете в БДЖ. Когато от БДЖ излезнат с официално становище, че човека не е бил пиян - тогава може да твърдиш, че отричат.

Потребителски аватар
Mario Evstatiev
Потребител

08 яну 2013 09:22

Красене, не искам да изпадаме в спорове, защото по същия начин бих те попитал защо обвиняваш "Булфото", че присвоява снимки?! Не познаваш начина на работа в медията и въобще си нямаш на идея колко стриктно се следи кой е автора на снимката и т.н. Няма да ти обяснявам, защото смятам, че няма нужда, пък и ще навляза в категоризацията "изнасяне на служебна информация, станала ми известна по време на изпълнение на задълженията си".

Ще се касае до Киро-безопасния, аз, а и ти знаеш кой е той :) Ако искаш да ти осветля паметта, ще ти подскажа, че се намира на "Вазов №3". Та този човек, пред мен заяви, че техника не бил пиян, че не бил се укрил и прочее. А май са му взели проба ама на другия ден, което си е напълно безсмислено. Към 16 часа десетки негови колеги са го видяли стабилно почерпен, включително и шлосера, който е пострадал после. Уплашил се е, избягал е, в това също няма съмнение. Друг е въпроса, че зулума май е станал неволно, т.е. не е изключена и версия за електрическа повреда в машината, но ако е бил трезвен е имал 4 възможности да я спре - гъба, влакова, директна, ако пък не нито едно - внезапния клапан. Да, но алкохола и паниката са си казали думата и резултата е, че насрания задник на БДЖ лъсна по всички национални медии. И за това не им е виновно нито "Булфото", нито този, който най-любезно е дал снимките. Виновни са си самите те, защото и децата знаят, че в някои депа пият като скотове и, че това е част от работното ежедневие, а също така от горе знаят и, че най-редовно поради липса на хора, пробите под напрежение, монтьорите си ги правят без машинист. До сега обаче не е имало бели, защото не се е случвало наквасен до ушите монтьор да се качи да прави електрически проби. А пък и друг е въпроса, майстор или бригадир на бригадата с кой акъл го е пратил на машината, след като е бил в това състояние :?: :roll:

Не станаха ли много "Защо?"-та в този случай, а?!
64.19

Потребителски аватар
VESO
Модератор
Регистриран: 31 яну 2006 17:49

08 яну 2013 12:04

Mario Evstatiev написа:.... че най-редовно поради липса на хора, пробите под напрежение, монтьорите си ги правят без машинист....
Някъде упоменато ли е изрично , че присъствието на машинист при такива проби е задължително? Ако да , би следвало да има налице още едно нарушение , което в сравнение с целия инцидент май остана в сянка.Тодоре , цитирай къде черно на бяло има такова изискване , да го видим.

Потребителски аватар
Mario Evstatiev
Потребител

08 яну 2013 12:50

Упоменато е, разбира се! Има десетки нормативи и вътрешни наредби, в които е записано, че проби на локомотив извършва само правоспособен машинист. Но в БДЖ всички правила се четат като дявол Евангелието :) И резултата е на лице.
64.19

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
    Последно мнение

Върни се в “Да си поговорим за железници | Let's talk about railways”