kalchev
Регистриран: 12 фев 2012 23:03

Дневник на повеските

04 мар 2015 22:22

Здравейте, колеги

Сигурно повечето от вас си записват повеските – или на раздадените от СЛПБ тефтерчета, или на разграфени тетрадки :) Няма да ви убеждавам налага ли се да го правим и доколко - всеки от вас е имал невъведени пътни листи, несъот6ветствие в часовете, спорове с наряда и т.н.

И аз си ги записвам, но online – направих си за целта програмка, онлайн дневник на повеските, като част от Наръчника на машиниста, може би сте го ползвали. За сега съм я инсталирал само за лична употреба, така че не мога да ви дам линк, на който да я разгледате. Но прилагам няколко снимки, от които да стане по-ясно какво имам предвид:
Изображение
Всеки влиза в личния си дневник с логин и парола.

Изображение
След като влезем виждаме въведените към момента повески за текущият месец, това са моите за март, само двечки са :)

Изображение
А това е за предишен, пълен месец.

Изображение
И това е последната възможност, която добавих - отработените часове, нощният труд и сумираните стойности да се показват с минути в десетичен формат - точно така се показват в програмата която е в наряда. Т.е. това означава, че час и 30 минути се показва като 1.50.

Изображение
Ако искаме да добавим нова повеска, кликваме на линка за добавяне и ни се отваря горната форма.

Изображение
Ако има нужда от редактиране на въведена повеска - има и тази възможност.

Изображение
Редактираме данните и записваме - отработеното време и нощните часове се преизчисляват.

Та така, това до тука беше да се похваля :) И да ви поканя да ми пишете, ако проявявате интерес, към ползване на подобна програмка. На първо време - като коментар в темата :)

Потребителски аватар
bdz46
Потребител
Регистриран: 25 фев 2005 20:36
Контакти: Сайт

04 мар 2015 22:39

Аз ползвам подобно нещо, но само за лично ползване от около година и си стои в полузавършен вид.
Една полезна добавка най-вече за ПП е списък с предварително въведени повески по график с час на явяване, номера на влакове и километри. Така остава да се въведе само дата, номер на локомотива и час на освобождаване.

kalchev

04 мар 2015 22:58

На какво е правено това, което ползваш?
Аз навремето бях направил подобна самоизчисляваща се excel-ска таблица, бях я раздал на някой от колегите.

А добавката с предварително зададени шаблони на повеските е приложима наистина само за ПП - при ТП, където съм аз, при един и същ влак, разликите са в часове.

Потребителски аватар
bdz46
Потребител
Регистриран: 25 фев 2005 20:36
Контакти: Сайт

04 мар 2015 23:14

На php е правено.

kalchev

04 мар 2015 23:36

Готино! :) А с MySQL или друга релационна база данни ли е или с flatFile?

Във всеки случай си е по-добре, когато тефтера с повеските е онлайн - така можем да разполагаме с данните си, да ги допълваме и редактираме от всяко устройство свързано с интернет. А вече всички сме с такива;)

kalchev

19 мар 2015 13:45

Онзи ден излязоха разпечатките за февруари - всички часове от моята програма съвпадат с изведените от тяхната, до минута! То там при коректно въвеждане няма и какво да се обърка. Но! - на мен увеличението на общото отработено време с коефициента от нощен труд ми излиза с около 2 часа повече, отколкото е при тях... И това го засичам няколко поредни разпечатки, явно ще ходя в информационния отдел на управлението да проверя от къде идва разликата, щото моите неща си ги проверих и всичко е точно... Пък 2 часа са си 10тина лева :(
При твоята програма забелязвал ли си нещо подобно?

kalchev

сефте 8)

07 апр 2015 22:48

Вече един колега, Петко Божинов от Г.О., си поръча регистрация и си ползва дневника със здраве :) Пожелавам му на всяко тримесечие с него да отчита извънреден труд, 30тина часа примерно :D

kalchev

:)

18 апр 2015 22:19

Втори колега заяви ползване на онлайн дневника - Веско Василев :) Горните пожелания важат и за него ;)

Върни се в “Да си поговорим за железници | Let's talk about railways”