ЕМВ32
Потребител
Регистриран: 20 юни 2016 10:23

Наглост на кондуктор.

20 юли 2016 16:10

Вчера инцидентно решихме да пътуваме до Горна Оряховица от Велико Търново с влак. Отиваме до касите, но те не работеха и решихме да си вземем билети от влака. Влакът дойде, качихме се, настанихме се и кондукторът дойде. Ние му казахме, че искаме да си вземем билети и той ни попита защо не сме си взели от гарата. Казахме му, че касите не работеха и заради това не си взехме. При което той ни каза, че щял да ни таксува още 7 лева.. :roll: :idea: #-o Иди им обяснявай на такива, че касите не работеха и нямаше как да си вземем билети. Явно го мързеше да напише 3 билета , 5-6 минути отнема.

Потребителски аватар
Loko
Поддръжка
Регистриран: 21 дек 2014 15:17

Re: Наглост на кондуктор.

20 юли 2016 19:54

И сега ще го оправдаят с ниската заплата...

mitko08888
Регистриран: 25 дек 2011 14:53

20 юли 2016 20:36

На това ако му казваш "закупуване на билет във влака" ...

ЕМВ32
Потребител

20 юли 2016 23:14

Loko написа:И сега ще го оправдаят с ниската заплата...
Така е, винаги гледат още да вземат.
mitko08888 написа:На това ако му казваш "закупуване на билет във влака" ...
Чисто заяждане си беше направо, но все пак ни ги даде на 2.40 единия.

Потребителски аватар
Loko
Поддръжка

21 юли 2016 12:04

Доколкото съм запознат трябва при качването ти да уведомиш бригадата обслужваща влака, а не да чакаш да те намерят.
Може би в това е проблема.

ЕМВ32
Потребител

21 юли 2016 14:30

Напротив, пътували сме просто ей така за кефа с първия влак за Стара Загора в 05:22 от Велико Търново. Никого не сме уведомявали, кондукторът дойде, написа ни билети и даже се държа много любезно. И ни питаше защо пътуваме толкова рано, казахме му, че харесваме влаковете.. Та искам да кажа, че всичко е до човека.

mitko08888

21 юли 2016 16:16

Електричка,

Това, което сте направили, си е чисто пътуване без билет. Така е според правилата на превозвача. До колкото разбирам кондукторът е пренебрегнал задълженията си и не ви е таксувал по нужната таблица (глоба), а ви е взел нормалната сума за пътуването, т.е. нарушил е правилата, за да покаже някакво разбиране, заложил си е главата за вас, а пък ти пишеш - наглост???. Можеш да смениш заглавието на темата - "Благодарности за кондуктора" ми звучи по-добре за това, което се е случило.

ЕМВ32
Потребител

21 юли 2016 16:50

Железопътният превозвач е длъжен да предостави възможност за закупуване на билет - от гише, автомат за продажба на билети или по интернет. Превозвачът ОСИГУРЯВА възможност за закупуване на билет и във влака, освен ако по съображения, свързани със сигурността, борбата с измамите, или поради изискване за задължителна резервация, такава не може да бъде предоставена.

Ако на железопътна гара няма билетно гише или автомат за продажба на билети, в гарата задължително се предоставя информация за:
а) възможността за закупуване на билети по телефона или по интернет, или във влака и за реда на такова закупуване;
б) най-близката железопътна гара или място, където има билетни гишета и/или автомати.

За пръв път ми правят такъв проблем, мога да ти кажа. И то си пише, че има възможност за закупуване на билет във влака. Доста пъти съм си купувал билет във влака.

ЕМВ32
Потребител

21 юли 2016 17:00

И я помисли за пътниците, които се качват от необслужвани спирки?? http://www.dnes.bg/obshtestvo/2012/07/1 ... ete.163958

mitko08888

21 юли 2016 18:19

Превозвачът е ОСИГУРИЛ възможност да си закупиш билет във влака. На всичкото отгоре е посочил точно начинът, по който това става - като се качиш в първия вагон, или във вагон, посочен ти от кондуктора. Така че е помислено и за необслужваеми спирки, и за затворени гишета.

ЕМВ32
Потребител

21 юли 2016 23:22

Както казах и преди съм си купувал билет от влак и не във вагон посочен от кондуктора или първи вагон. И съм нямал проблеми.

mitko08888

22 юли 2016 06:32

Не искам да "спорим" за каквото и да е по този въпрос. Просто цитирах официалната и законна "Тарифа за превоз на пътници и ръчен багаж по железопътния транспорт във вътрешно съобщение". Има бърз линк на челната страница на превозвача. Дургото е мое тълкуване - че ако искаш да ползваш някаква услуга, преди това трябва да се запознаеш с условията за ползване, правата и задълженията на двете страни. А това колко пъти сте се возили така, или колко пъти пътниците се возят за едно левче в джоба на кондуктора - това е съвсем отделна тема.

ЕМВ32
Потребител

22 юли 2016 13:24

И аз не искам да спорим. Просто казвам моята позиция, а тя е, че доста пъти съм пътувал така и различни кондуктори и съм нямал проблеми. И затова се възмутих.

Потребителски аватар
Loko
Поддръжка

26 юли 2016 12:47

ЕМВ32 написа:И аз не искам да спорим. Просто казвам моята позиция, а тя е, че доста пъти съм пътувал така и различни кондуктори и съм нямал проблеми. И затова се възмутих.
Незнанието не е оправдание, кондуктора няма как да знае дали си поредния тарикат или редовен пътник решил да си закупи билет.
Следващия път просто се качи където трябва.

Потребителски аватар
NikolaiRG
Регистриран: 15 юни 2010 21:30

26 юли 2016 20:10

Въпросът е защо по подразбиране служителят трябва да гледа на всеки като на тарикат, а не като на нормален, редовен клиент.

Върни се в “Да си поговорим за железници | Let's talk about railways”