turboto
Администратор
Регистриран: 01 дек 2009 10:47
Контакти: Сайт Skype

10 апр 2011 22:59

!!! Тук трябва спешно да реагираме в комплект с подкрепата на НКЖИ + Общините пред държавата !!!

Демонтират 133 км жп линии, спрени от експлоатация
07 април 2011, 12:35
Терените ще бъдат възстановени

Правителството прие решение за демонтиране на съоръженията, от които се състоят спрените от експлоатация и закрити през 2003 г. 133 км железопътни линии. След демонтирането терените ще бъдат възстановени и рекултивирани, съобщават от пресслужбата на МС.

Демонтажът на жп линиите ще позволи да бъдат спестени правените от Националната компания „Железопътна инфраструктура” разходи за охрана, поддръжка и амортизация.

Мярката е част от цялостния план за модернизация на жп сектора в България.

!!! Една от линиите е именно Горна Оряховица - Елена !!!

-------------------------------------------------------------------------------------

!!! И ОЩЕ !!!

Пускат автобуси с логото на БДЖ по губещите линии?
07.04.2011, 17:40 (обновена 07.04.2011, 17:42)
Диляна Панайотова

Атрактивна идея за бъдещето на държавната железница лансира Владимир Владимиров - председател на съвета на директорите на холдинг БДЖ, след заседанието на транспортната комисия в парламента.

Той предлага да се закрият губещите линии и на тяхно място да се пуснат в движение автобуси с логото на БДЖ, за да се запази психологическото усещане у хората, че пътуват с държавната железница.

Има райони, в които трябва да има влак рез зимата, категоричен е той.
Има други райони в страната, в които пътниците са едва 20-30 дневно.

Именно за тях се предвиждат автобусите с логото на БДЖ. Последната дума обаче за идеята ще е на държавата.

-------------------------------------------------------------------------------------

Потребителски аватар
Mario Evstatiev
Потребител
Регистриран: 29 яну 2006 15:58

11 апр 2011 07:03

За Г. Оряховица - Елена задействай нещата с местната власт и когато има насрочена дата за среща, ще отидем и ще разговаряме с когото и каквото трябва. Но без местната власт няма да успеем.

Отделно от това - още нямаме годна машина.
___
Относно второто - БДЖ отдавна имаше някакви автобуси и след като няма друг избор нормално е да ги пусне някъде да печелят. А и са доста по-икономични от кандилкане на празен влак.
64.19

Tramway
Потребител
Регистриран: 04 фев 2006 13:31

11 апр 2011 10:49

lok45111 написа:За Г. Оряховица - Елена задействай нещата с местната власт и когато има насрочена дата за среща, ще отидем и ще разговаряме с когото и каквото трябва. Но без местната власт няма да успеем.

Отделно от това - още нямаме годна машина.
___
Относно второто - БДЖ отдавна имаше някакви автобуси и след като няма друг избор нормално е да ги пусне някъде да печелят. А и са доста по-икономични от кандилкане на празен влак.
41-ва е загубена безвъзвратно. Край. И за да е по-гадно, смъртната присъда е подписана точно 2 дена след като инж. Димитър Деянов написа писмо до министър-председателя, транспортния министър и НКЖИ, в което надълго и нашироко описва всичкките опити на общини, областни управи, кметове и други организации да спасят линията и да я превърнат в печеливша туристическа атракция. И 2 седмици след като властта са убеди, че една парна машина и няколко вагона могат да направят чудеса. Ето:
http://www.dnesbg.com/obshtestvo/namest ... skrap.html
Парната машина няма проблеми с ТД, пантографи, прегряване и охлаждане.

Потребителски аватар
Mario Evstatiev
Потребител
Регистриран: 29 яну 2006 15:58

12 апр 2011 07:00

Според мен, нещата още не са напълно загубени. Решението е на Министъра, но топката е в НКЖИ.
64.19

Потребителски аватар
stankos
Потребител
Регистриран: 27 ное 2006 15:34

12 апр 2011 08:27

Задължително е да реагираме по някакъв начин , но лично аз нямам на идея как точно за да бъде ползотворно и да спасим тази линия изградена с толкоз труд от местното население !

turboto
Администратор

12 апр 2011 09:01

Така... ПРЕДЛАГАМ:

1. Марио да поеме НКЖИ
2. Стрезов е в ГО заради 03.12 да поеме кметовете защото и те копат по техен си начин.
3. Аз мога да си осигуря достъп до зам. транспортния министър.

Цел номер 1 временно спиране по изпълненито на тази заповед.
Цел номер 2 отдаването под наем на частни сдружения или общини, срещу поддръжка. = цел номер 1 на правителството свиване на разходите на НКЖИ - разликата е че нищо създадено не се руши.

turboto
Администратор

13 апр 2011 12:18

Предлагам отделянето в нова тема "Горна Оряховица - Елена" или нещо такова.

Tramway
Потребител

13 апр 2011 12:59

Отделена е.

Борбата ще е много тежка, защото решението за демонтирането на закритите линии е на Министерския съвет, и както министъра на транспорта, тъй и НКЖИ и другите по-надолу в йерархията служби само могат да изпълняват решението а не да го оспорват. Истинската цел специално при 41-ва линия не са мизерните пари от продажбата на релсите и другата железария за скрап, не е спирането на разходите за поддръжка и опазване на инфраструктурата, а продажбата на терените в сервитута на линията, по-голямата част от които са много сладко парче от железопътната баница в тоз живописен туристически район. Ето туй ще направи борбата още по-трудна. Утре живот и здраве ще са обадя на кмета на ГО да си уредим среща и ще поговорим. С други кметове по линията няма да имам време да говоря. Очаквайте информация другата седмица.

turboto
Администратор

13 апр 2011 13:07

Tramway написа:Отделена е.

Борбата ще е много тежка, защото решението за демонтирането на закритите линии е на Министерския съвет, и както министъра на транспорта, тъй и НКЖИ и другите по-надолу в йерархията служби само могат да изпълняват решението а не да го оспорват. Истинската цел специално при 41-ва линия не са мизерните пари от продажбата на релсите и другата железария за скрап, не е спирането на разходите за поддръжка и опазване на инфраструктурата, а продажбата на терените в сервитута на линията, по-голямата част от които са много сладко парче от железопътната баница в тоз живописен туристически район. Ето туй ще направи борбата още по-трудна. Утре живот и здраве ще са обадя на кмета на ГО да си уредим среща и ще поговорим. С други кметове по линията няма да имам време да говоря. Очаквайте информация другата седмица.

Дръж ме в течение за дата и часа на срещата да Ви пратя и Сашо Топалов - кмет на гр. Елена. Той има като почетен гражданин австриец който е с много голям интерес в железницата. Отделно г-н Михтиев се познава с търговския аташе на Австрийското посолство. Отделно от това аз имам много силна връзка към Австрийския посланник. Обсъдете варианта за ангажиране на медийте, като си изясните кой с какво може да помогне и кой къде да копа.

Tramway
Потребител

13 апр 2011 13:23

Няма да има време за Топалов и други. Ще бъда прекалено зает и смятам с кмета да пием по едно вечерно кафе и да нахвърляме набързо някои мисли и идеи. Ще уговорим за по-нанататък една разширена и официална среща, на която да съставим общ план за действие.

turboto
Администратор

13 апр 2011 19:16

Tramway написа:Няма да има време за Топалов и други. Ще бъда прекалено зает и смятам с кмета да пием по едно вечерно кафе и да нахвърляме набързо някои мисли и идеи. Ще уговорим за по-нанататък една разширена и официална среща, на която да съставим общ план за действие.

Не среща с всеки поотделно, а заедно една обща среща

- тези дни ще има разговори с член на транспортната комисия в парламента и ще ни бъде оказано пълно съдействие там
- следващата седмица ще имам осигурена среща с Владимир Владимиров от БДЖ... г-н Топалов е в течение (тъй като този, който ни съдейства е роднина на тъст ми, и познат на Топалов по партийна линия, по случайност .) :D

ВАЖНО - Светльо от нормативна гледна точка как стоят нещата за да ползваме и поддържаме 41-ва линия, като тя остане затворена за движение. Имаш ли възможност да направиш един нормативен анализ, ако не ти е ясен въпроса ми на Л.С. скайп ФБоок.

turboto
Администратор

28 апр 2011 13:52

Днес разговарях с един от членовете на комисията по транспорта в парламента по телефона и се разбрахме следващата седмица да се видим за да ни консултира как и към кого точно да отправим нашият вопъл!

Отделно от това ми е обащана среща с г-н Владимиров следващата седмица.

П.С. Въпросният човек от комисията към парламента знае за нас и имаме неговата подкрепа! :)))

turboto
Администратор

12 май 2011 15:59

Получих информацията (нещо като бизнесплан) от г-н Топалов. Нека да се организираме и да я обсъдим.

П.С. Марио може да си я дръпне от служебния мейл, ако някой друг му трябва да ми даде email

turboto
Администратор

05 окт 2011 12:31

Към момента ако някои не е разбрал 41-ва линия няма да се пипа. Предстоят разговори за уреждане на статута и. Аз съм провел разговори с хора от политическия елит и свързани с железопътния транспорт в БГ за промяна в Закона за ЖП Транспорта, но всичко е в начален стадии, и по-голяма скорост ще набере след изборите (преразпределянето на баницата)

Потребителски аватар
stankos
Потребител
Регистриран: 27 ное 2006 15:34

05 окт 2011 19:50

Такива промени се подготвят във връзка с отдаването на концесия на 16-та линия.

Върни се в “УС и СТПС”