Tramway
Потребител
Регистриран: 04 фев 2006 13:31

02 юли 2010 17:05

Сега видях, че създавайки темата без да искам съм я заключил. Извинявайте!
Можете да ми помогнете като допълвате историята на трамваите в София, защото съм много зает с парни машини и не знам кога ще са поосвободя.
Само ще ви помоля коментарите и въпросите да публикувате в тема "Трамваи", за да не се размива съдържанието тук.

Благодаря предварително!
Парната машина няма проблеми с ТД, пантографи, прегряване и охлаждане.

emm_1968
Регистриран: 24 ное 2009 12:54

04 фев 2011 12:45

Tramway написа:Сега видях, че създавайки темата без да искам съм я заключил. Извинявайте!
Можете да ми помогнете като допълвате историята на трамваите в София, защото съм много зает с парни машини и не знам кога ще са поосвободя.
Само ще ви помоля коментарите и въпросите да публикувате в тема "Трамваи", за да не се размива съдържанието тук.

Благодаря предварително!
Не е ли време да "изпуснеш" парата ...? Ще помагам ...!

Tramway
Потребител

04 фев 2011 13:39

Вземай едни работни гащи и пристигай! Боб хвърляме за специалист като теб!

emm_1968
Регистриран: 24 ное 2009 12:54

10 фев 2011 11:01

Tramway написа:Вземай едни работни гащи и пристигай! Боб хвърляме за специалист като теб!
Там има ли трамваи ...? Защото от това разбирам. За другото - само ще ви преча ...

Tramway
Потребител

10 фев 2011 11:44

Има... парни. Нали от шлосерство и железария разбираш, достатъчно е. А мигача остави на нас :D

nordicwoman
Регистриран: 26 фев 2014 15:29

трамвайна мотриса "Бреда", модел 1938 г.

26 фев 2014 15:38

Здравейте,не знам дали тук е подходящо място за моя въпрос ,но от опит глава не боли :D Понеже снимките ,който са качени не ми се отварят ,моля ви да ми помогнете със следния казус .Трябва да направя реплика на трамвайна мотриса "Бреда", модел 1938 г. ,но не мога да разбера как изглежда.Опитите ми да открия нейна снимка в Интернет пропаднаха ,тъй като и да има такава ,като не познавам модела ,няма как да я разпозная .Можете ли да ми помогнете със снимков материал или чертежи или каквото и да е :) Благодаря предварително :)

semafor4o
Потребител
Регистриран: 15 авг 2010 22:25

27 фев 2014 14:00

Poradi nqkakva prichina ne moga da si smenq ezika na BG na toq batalnik deto e v ofisa poradi koeto se izvinqvam na kolegite predvaritelno za pisaneto na shliokavica.Taka sega po sashtestvo.

Kolejke predpolagam che stava duma za zapazeniqt zelen retrotramvai v Sofia deto go puskat ot vreme na vreme po praznici.Eto tuk na tazi snimka -> http://www.flickr.com/photos/fondazioneisec/2675956489/ se vijdat qsno nqkolko tramvai koito sa v posleden etap na okomplektovane i dovarshvane v zavodite Breda v Italiq imenno prez dalechnata 1938g i sa za eksport v BG.

Tuk na tozi link moje da vidish kak izglejda v momenta tozi tramvai ->

http://www.elektrotransportsf.com/index ... =2&lang=en

Za jalost s poveche ne moga da pomogna otnosno planove,cherteji i tn pone kam tozi moment.Ako nqkoi ot kolegite ima vrazki pri Batmanite/Vatmanite da proveri dali nqkoi nqma nqkade star uchebnik ili shema.Nadqvam se da sam bil polezen makar i pone s malko.Pozdravi i lek den.

Потребителски аватар
choveka_vlak
Потребител
Регистриран: 15 юли 2006 16:49

Да си поговорим за железници | Let's talk about railways

28 фев 2014 06:50

Приема се извинението ти!, но не продължавай с маймуницата!.
В спора се ражда истината!. - А тя боли!!!. http://fedya.snimka.bg/daily/lokomotivi ... 9.18147603

semafor4o
Потребител
Регистриран: 15 авг 2010 22:25

01 мар 2014 00:22

Посочил съм причината и съм се извинил.Просто езиковия таб на компа се бъгна нещо и не включваше нищо колкото и да го цъкам.Сметнах,че предвид искането е добре да отговоря на момента,а не след часове след като се прибера вкъщи така,че не виждам какъв толкова голям проблем е станал.Всички останали мнения са си ми без проблеми и на български.

nordicwoman
Регистриран: 26 фев 2014 15:29

04 мар 2014 14:02

Благодаря за пратените снимки :) ще се постарая и с тях да успея да направя модела :)

СККОЛЕВ
Регистриран: 10 ное 2018 10:29

Re: Кратка история на софийските трамваи

02 яну 2019 14:36

Tramway написа:
29 юни 2010 15:18
Започвам тема, посветена на трамваите. Те също са железница, макар че е останала малка защото са я обули в тесни гащи (градските улици). Напоследък обаче тя усилено се опитва да порастне и да се приобщи към големия си брат. На много места (не и у нас) е успяла, даже вече си мешат релсите. Кръвната връзка помежду им ще видите на снимката, където модерни трамваи използват железопътни сигнали от средата на миналия век.

Забележка: в темата ще използувам мой и чужд снимков материал.

P.S. Материалът съм писал преди 5 години, тъй че не се учудвайте за сегашното време на някои описания и факти, които сега са отдавна минало.

Изображение

Здравейте, дали можем да установим връзка помежду ни. Пиша по историята на софийските трамваи. Мейлът s.kolev342@gmail.com

СККОЛЕВ
Регистриран: 10 ное 2018 10:29

Re: Кратка история на софийските трамваи

02 яну 2019 14:37

Здравейте, дали можем да установим връзка помежду ни. Пиша по историята на софийските трамваи.Мейлът s.kolev342@gmail.com

Върни се в “Да си поговорим за железници | Let's talk about railways”